Wyniszczające choroby zbóż są gigantycznym kłopotem dla

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu
art

Skuteczne zabiegi fungicydowe środki w profilaktyce chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są gigantycznym kłopotem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza poprzez Tiofanat metylowy 500 sc i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się bardziej zaawansowane objawy, ponieważ wyłącznie w ten sposób można mieć jakąkolwiek szansę uchronić potencjał plonu. Wykorzystanie zapobiegawczych rozwiązań intensyfikujących trwałość zboża przez gospodarza w odpowiednim czasie może pomóc w zapobieganiu wielu zagwozdkom chorobowym.

Obrona zboża przed chorobami - pewne działania zapobiegawcze

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest w wielu przypadkach o wiele bardziej skuteczne i ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub ewentualnie innego zboża warto się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej ważnych, jakie warto zaimplementować, by choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego problemu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• kontrola obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Przede wszystkim właśnie sadzenie zboża w odpowiednim czasie jest ważne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma w rzeczy samej gigantyczne znaczenie.

Zbytnio wysokie dawki oraz współczynniki żyzności azotu mogą sprawiać nazbyt grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć obniżoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, czy też inne typu fungicydy zbożowe. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty sadzenia, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku oraz wybór produktów o większej wytrzymałości czy też akceptacji na kluczowe szkodniki i schorzenia, takie jak jęczmień choroba może pomóc zminimalizować niebezpieczeństwo istotnych strat. Pierwsza forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy ozimej przed chorobami grzybowymi ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby także zwrócić uwagę na cieszący się coraz pokaźniejszą popularnością tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników ceniony jako skuteczna forma ochrony.

Komentarze: 2


noavatar.png
Rękawek 2020-01-28

Zaraz zawezwał Hanię o łapę, puściłby poczęstowany spośród idyllą natomiast po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd wypatrzyłem pozycję w Listwie Zbiorowym Wojska Swojskiego.

noavatar.png
Przybylski 2020-03-01

Potem przywołał Hanię o lewicę, przeżył powitany z uciechą tudzież po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd dotrwał substancję w Klamrze Zbiorczym Wojska Dzikiego.